Paskutiniai skelbimai

Svečių knygos įrašai

Selis
Apie Valstybės dieną. Tas kryžius trečioje nuotraukoje pastatytas Adomo ir ...
milda
sveiki , as cia ne apie knyga ieskau aukles darbo ,kiekviena diena , arba ...
Monika
Šimonių miestelyje esu buvusi tik 2 kartus tačiau nustebino jo grožis ir tv...

Vardadieniai


Šiandien: Klara, Laimona, Laimonas
Rytoj: Diana, Gilvilė, Ipolitas, Naglis

Lankomumas

Nariai : 30
Turinys : 218
Nuorodos : 8
Turinio peržiūrėjimai : 664666

Kas svečiuose?

Mes turime 7 svečius online

Knyga

Ketvirtadienis, 24 Lapkritis 2011 13:31

Mūsų bendruomenę pasiekė labai reikšminga knyga – „RAPOLO SLĖNIS“, kurią padovanojo pats knygos autorius Sigitas Andrulevičius. Jau buvo tekę girdėti, kad yra išleista atsiminimų knyga apie šimoniečių Vaidilų giminę, kad yra įvykęs knygos pristatymas, kad ji skirta šakotai Rapolo ir Domicėlės Vaidilų giminei. Norą susipažinti, paskaityti apie Šimonių kraštą, jo žmones pasekti pažįstamų žmonių likimus „išgirdo“ šimonietės- šiaulietės Liuda Jankauskaitė ir jos draugė Filomena Vaidilaitė- Katkevičienė, autoriaus teta. Ir knyga pasiekė mus.

                   Knygos autorius Sigitas Andrulevičius – Almos Vaidilaitės-Andrulevičienės sūnus. Gimė ir mokėsi Smalininkuose Jurbarko raj., kur mokytojavo jo mama. Studijavo ir baigė Vilniaus valstybinį dailės institutą, taikomojo meno fakultetą, dizaino specialybę. Dirba reklamos, parodų organizavimo, interjero ir leidybos srityje Vilniuje.

                   Įžanginiame straipsnyje autorius prisipažįsta, kad visada fiksavo įvykius, mintis, reikšmingas datas savo užrašuose, o įsigilinęs į artimųjų gyvenimus, suprato, „kad tai, ką kiekvienas jų išgyveno savo likimais, atspindi mūsų tautos istoriją“. „Rapolo slėnis“,- sako autorius,- tai ne vieta, ne teritorija. Greičiau tai – vidinė būsena...Jaučiuosi šio slėnio mažyte dalimi, kuri virpa laike – duotajame mano laike“.

                   Autorius, kaip tikras profesionalas rašytojas, su didele meile pasakoja apie jam brangius žmones, plačią Domicėlės ir Rapolo Vaidilų iš Juodžiūnų giminę. Vaikystės vasaros prabėgdavo pas senelius. „Nei sto-

vyklos, nei išvykos prie jūros ar kitur taip (Sigito ir brolio Rimanto) nedžiugino, kaip žinia , kad važiuojame į Šimonis, kur mūsų laukė, kur mums buvo gera ir erdvu – nerūpestingai gyventi savo vaikystę“,- rašo autorius. O skaitytojui prieš akis senelio Rapolo, nuostabios močiutės Domicėlės, dėdžių Antano, Juozo, tetų Filomenos, Stanislavos, mamos Almos gyvenimo keliai. Visi Rapolo ir Domicėlės vaikai mokėsi Šimonių mokykloje. Alma, Juozas, Stanislava, baigę studijas, mokytojavo. Stanislava dirbo mokytoja Šimonių ir Butėnų mokyklose. Filomena baigė Kauno žemės ūkio akademiją, o Antaną šimoniečiai prisimena kaip gabų elektriką. Nors ilgą laiką gyveno ir dirbo Panevėžyje, visą laiką prižiūri ir puoselėja tėvų namus Juodžiūnuose. Čia dažnai sutiksi ir Antano dukrą Aušrą Bruneikienę, jos vyrą Valdą, nagingą meistrą. Jiedu kurį laiką dirbo Šimonų vidurinėje mokykloje. Čia vasaroja ir jų vaikai-Paulius ir Modestas.

                  ... Šakotas giminės ąžuolas, išauginęs gausų derlių. Pradžia – 19 amž. pr. – Viktoro ir Marijonos šeima – sūnūs: Karolis, Pranciškus, Rapolas, Jonas, Kazimieras, dukra Anėlė, o toliau jų šeimos. Susipažįstame su Šimonių miestelio centre gyvenančio Jono Vaidilo šeima. Čia stovėjo pirmasis Vaidilų namas. Kita šaka – Pranciškaus giminė (namai miestelio centre bordine spalva dažyti). Šeimos atžala Stasė Vaidilaitė taip pat dirbo Šimonių mokykloje. Ir mokytoja Felicija Jakutytė, ir pelyšiečių Žekonių šeima, ir Butėnų Černiai, ir Butkūnų Andrijauskai – visi gausios Vaidilų giminės šakos bei šakelės. Esama ir emigrantų, ir tremtinių. Giminės likimai siejami su visos Lietuvos žmonių gyvenimais.

                   Autoriaus Sigito Andrulevičiaus, (Rapolo ir DomicėlėsVaidilų anūko) knyga – paminklas GIMINEI, atminimas vaikams ir anūkams. Padėka ir pagarba Autoriui už didžiulį darbą, už galimybę prisiliesti prie RAPOLO SLĖNIO.                                                                                                        

                                                                                                                                                                      R.M.

 
joomla templateinternet security reviews
rugpjūčio 12 d., trečiadienis
Live tracking and statistics


49.2%Lithuania Lithuania
34.1%United States United States
4.3%Sweden Sweden
3.5%Australia Australia
3.2%Russian Federation Russian Federation
1.4%Germany Germany
1.4%United Kingdom United Kingdom
1%France France
0.3%Finland Finland
0.3%Netherlands Netherlands

Yesterday: 2
This Week: 5
Last Week: 10
This Month: 22
Last Month: 83
Total: 286
Agriculture template by kaspersky review