Paskutiniai skelbimai

Svečių knygos įrašai

Selis
Apie Valstybės dieną. Tas kryžius trečioje nuotraukoje pastatytas Adomo ir ...
milda
sveiki , as cia ne apie knyga ieskau aukles darbo ,kiekviena diena , arba ...
Monika
Šimonių miestelyje esu buvusi tik 2 kartus tačiau nustebino jo grožis ir tv...

Vardadieniai


Šiandien: Klara, Laimona, Laimonas
Rytoj: Diana, Gilvilė, Ipolitas, Naglis

Lankomumas

Nariai : 30
Turinys : 218
Nuorodos : 8
Turinio peržiūrėjimai : 664659

Kas svečiuose?

Mes turime 19 svečius online
Mūsų iškyla
Antradienis, 01 Gegužė 2012 18:04

Skaityti daugiau... Gražų gegužės rytą, kai net ir akmuo kruta, susirinko 25 dykaduoniai ir patraukė girion. Pėsčiųjų neatsirado, beveik visi su dviračiais; buvo viena mašina, kuri mūsų sunkiuosius daiktus nuvežė (kadangi iš prigimties esame tinginiai).

Buvome pasiruošę važiuodami šiukšles surinkt, bet (kas labai malonu) šiukšlių nebuvo. Gal sąmoningėjam, bet greičiausiai dėl to, kad grybų sezonas dar neprasidėjęs. Važiuodami pakelėj jau matėm bobausių (o gal briedžiukų, aš ne specialistė). Stovyklavietė irgi buvo pakankamai tvarkinga. Šiek tiek pašlavėm lapus, aprinkom šakas. Šiaip viską matysite nuotraukose.

 
Po talkos
Pirmadienis, 23 Balandis 2012 10:04

   Rašysiu apie tai, kas arčiausiai mano namų, apie tvenkinį, vadinamą ,,Žiliaką“. Prieš talką buvo įvairių komentarų ir pageidavimų, kad ten reikia sutvarkyti, suoliukus pastatyti ir t.t . Bet pageidavimai ir liko tik neįgyvendintais žodžiais. Tie, kurie to nori ir kurie dažniausiai naudojasi to gamtos kampelio teikiamais malonumais, taip ir neatėjo tvarkytis, deja. Malonumai, - įvairūs. Kai kas žvejoja,vaikai maudosi nuo ryto iki vakaro, suaugusieji – švenčia ( kai kada irgi,- nuo ryto iki vakaro, arba nuo ryto iki ryto...). Kai kada labai triukšmingai, todėl iš savo pusės pasodinau eglučių, kad ūgtelėjusios nors šiek tiek užstotų vaizdą ir garsą prislopintų. Ir gerai, jei žmonės moka mėgautis gyvenimu. Bet aš ne apie tai. Aš apie paliekamus pėdsakus, elgesio kultūrą ir pagarbą kito žmogaus darbui. Ketvirtadienį mažieji mokinukai ten surinko kelis maišus butelių ir puslių... Ne viską pajėgė, nes daugybė puslių plūdūriavo vandenyje ( kam ten jas mėtyti ir dar kai kurias pripildytas vandens,- geras klausimas,- gal atsakytų tie, kurie mėtė ?). Entuziazmas ir noras buvo didelis, bet rankutės, deja,- mažos. Tad šeštadienį dar kelis maišus šiukšlių surinko didieji talkininkai. Ir grėbliais iš vandens traukė, ir kelnes pasiraitoję į vandenį brido.Galvojau, kad dabar nors kelias savaites bus švariau. Apsirikau.

 
Kaip mes "Darėm"
Šeštadienis, 21 Balandis 2012 14:49

Skaityti daugiau...Manau, kad blogo tikrai nieko nepadarėm. Kadangi niekaip man nepavyksta sukelti nuotraukų, vakare tai padarys mūsų vyriausias administratorius. O aš noriu pasidžiaugti, kad prašviesėjo Girios, Pagirėlės, Svėdasų gatvės. Netgi prie mano namų medį nugenėjo . Nupjovėm išpuvusį klevą prie kultūrnamio (leidimą turiu), išžvejojom bambalius iš prūdo (imsimės auklėjamųjų priemonių, tik dar nesugalvojom kokių, dabar tik manau, kad jos bus drastiškos , nes "užkniso" žvejyba), pagrėbstėm apie šventorių, šarvojimo salę, sutvarkėm ir vieną negyvenamą kiemą, kur niekaip negalim šeimininkų atrast. Konteinerius perkelsim tada, kai šiukšles išveš. Nemanau, kad miestelis nuo šių mūsų darbų nukentėjo. Sriubą labai skanią gaspadinės išvirė, pavalgėm ir išsiskirstėm. Pavargę, bet laimingi

Foto:

 
Truputis istorijos
Ketvirtadienis, 19 Balandis 2012 20:06

Skaityti daugiau...(Pagrindinė informacija paimta iš A. Baliulio straipsnio "Iš Kupiškio ir jo apylinkių praeities")

1561 m. rugpjūčio 5 d. teismo (neaišku kokio) sprendimu Šimonys (gal kaimas) priskirti karalienei ir priskirti Upytės ekonomijai LM 348, l.345-346v., Karalienės iždo byla su Kristupu Jesmanu, 1561 08 05. Pirmoji bažnyčia buvo pastatyta 1669 metais, tuoj pat po "tvano". 1672 metų Pienionių seniūnijos inventoriujeLVIA, SA 3765 (1 dalis), l.118v Šimonyse surašytos tik 5 sodybos, nors vietovė jau vadinama miesteliu. Miestelyje buvo 4 valakai blogos žemės. Jame gyveno: Jokūbas Šimonis (1/3 valako), Martynas Šimonis (1/3), Andriejus Kol'as (1/3), Andriejus Volanis (1/6) ir Jonas Vielaniška (dabar kaip Vileniškis) (1/6). Miestelyje buvo 2 ir 2/3 neužimtų valakų. Šio miestelio prievolės: nuo užimto valako po 2 kapas ir 48 grašius, vieną statinę rugių, statinę avižų, vežimą šieno, vieną žąsį, dvi vištas, 20 kiaušinių, 8 svarus šukuotų linų. Miestelis ribojosi su Karališkąja giria, Iženo ežeru. Vienu valakų šonu ribojosi su Rimdžiotų kaimo žemėmis, o kitu su Iženo ežeru. Šiame plote yra du užusieniai, ir margai girioje paskirstyti valdyti: Martynas Jurgianis (10 margų), Povilas Gudas (5), Andriejus Kol'as (5) ir Jonas bei Matulis Šimoniai (10). Iš viso užimta 30 margų. Dar tušių girioje yra 16 su 1/2 margų. Už kiekvieną margą reikia mokėti tiek, kiek su dvaru sutarta.

 
Velykos
Pirmadienis, 09 Balandis 2012 09:44

Tai va, atėjo ir praėjo Velykos... Ačiū visiems, kurie nepagailėjot savo laiko ir atėjot į mūsų koncertą.  Ačiū vedėjams, pasakotojams, artistams, dainininkėms, dainininkui ir paparaciui. Įdedu keletą  akimirkų iš mūsų šventės. Tiesa, mūsų balinių suknelių fotosesijos nuotraukos atkeliaus šiek tiek vėliau. (Jau yra)

 
Miestelio „perliukų“ beiškant
Penktadienis, 06 Balandis 2012 16:52

Skaityti daugiau...Sveiki visi, sveikiname visus su artėjančiom Velykom. O prieš šią gražiausią metų šventę paskaitykite ir pažiūrėkite, kokie gi meniški žmonės gyvena Šimonyse.  Mokančių piešti, kurti eiles, čia yra ne vienas, tik  kartais ne visi žinome apie jų užslėptus ir paslėptus talentus, todėl jei pavyks šis sumanymas vėliau galėsite pamatyti ir paskaityti apie visus mūsų rastus Šimonių "perliukus".

 
Pasiūlymas laikraštukui
Trečiadienis, 04 Balandis 2012 19:36

Siūlau išsakyti nuomonę tiems, kas skaito ar nori matyti "Šimonietis" laikraštuką čia, svetainėje. Esamo leidinio nekūruoju, imetu tokį kokį gaunu, t.y. copy - paste. Priežastis paprasta: manęs netenkina tai kaip jis atrodo ir dvigubas ar trigubas darbas jį optimizuojant, pritaikant/sutvarkant. Apmaudžiausia kad darbo labai daug, o laikraštukas net nearchyvuojamas, tiesiog trinamas ir jo vieton idedamas kitas. Priežastis irgi paprasta: niekas nežino ko nori. 

 

 
Apie krepšinio turnyrą
Šeštadienis, 24 kovas 2012 20:21

 

Skaityti daugiau...Trumpai taip: atvažiavo Kupiškis ir išsivežė prizus . Na, gal ne visus. Jaunimo grupėje pirmi Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos 3 komanda, antri mūsiškiai, šimoniečiai – Aivaras Kručas, Lukas Radzivonas ir Edgaras Juozapavičius („Mėgėjai“), treti „Velnių“ komada, irgi šimoniečiai- Dainius Juozapavičius, Deividas Skerys ir Lukas Kurulis.

Vyreniųjų tarpe pirmi „Kinderių“ (čia turima galvoj Kinderių kaimas) komanda, antri „Dzin“ komanda (kažkur nuo Kupiškio) ir treti Adomynės „Kartu“.

Baudų ir tritaškių konkursuose irgi mūsiškiams nelabai sekėsi. Vienintelis Raimondas Juozapavičius tritaškių metimo konkurse užėmė 3 vietą.

Na nieko, mūsų jaunimas paaugs ir skinsim laurus.

 
Kaziuko turgus šimonyse
Penktadienis, 02 kovas 2012 19:37

Skaityti daugiau...Gražų kovo 1 ketvirtadienio rytmetį ir mes, šimoniečiai, išsiruošėm į Kaziuko turgų Šimonyse, kam važiuoti į Vilnių, jeigu galima ir čia, Šimonių mokykloje aplankyti Kaziuko mugę, be to, ji visada laukia svečių iš miestelio. Taigi prigužėjo pilna salė mažesnių, didesnių ir didelių mokinukų, mokytojų, tėvelių, bendruomenės narių. Koncertavo ir vaidino Salamiesčio pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai, ypač puikią nuotaiką dovanojo mišrus mokyklos jaunimo dainų ansamblis.

 
Vasario 24 Vieversio diena
Ketvirtadienis, 23 Vasaris 2012 20:12

 

Vieversėlis, (mūsiškai vyturėlis, voviersys) – vienas iš pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų. šis paukštelis laikomas pavasario pranašu. Vieversėlis vadinamas ir lietuvių artojų draugu bei nuolatiniu palydovu. Senoliai manė, kad jei vieversėlis parskrenda anksčiau nei vasario 24 d., dar ilgokai bus šalta. Jei vieversėlis parskrenda vėliau nei vasario 24 d., pavasaris bus ankstyvas.

Su šia diena susiję keletas prietarų. Merginoms šią dieną buvo draudžiama šukuotis plaukus, neva vištos vasarą iškapstys daržus. Buvo nepatariama šią dieną sijoti miltų – bijota, kad pasėlius užpuls amaras. Iki šios dienos reikėdavo suverpti visas vilnas. Merginos buvo gėdijamos: „skubėkit verpt, nespėsit – atlėks vieversys, susisuks iš vilnų sau lizdelį“.

Tikėta, kad, jei nori būti labai greitas, reikia šią dieną du kartus apibėgti aplink trobą, nubėgti į kaimo galą ir atgal. Tuomet būsi greitas kaip vieversys. Atėjus krikščionybei su šia švente sutapatinta šv. Motiejaus diena.   http://day.lt/sventes/straipsniai/vieversio_diena

Mielieji šimoniečiai, kaip manote ar atskris šiandien vieversys manau kad nelabai, na bet nenusiminkim, o laukim jo ir sulauksim.

 


Puslapis 18 iš 20
joomla templateinternet security reviews
rugpjūčio 12 d., trečiadienis
Live tracking and statistics


49.2%Lithuania Lithuania
34.1%United States United States
4.3%Sweden Sweden
3.5%Australia Australia
3.2%Russian Federation Russian Federation
1.4%Germany Germany
1.4%United Kingdom United Kingdom
1%France France
0.3%Finland Finland
0.3%Netherlands Netherlands

Yesterday: 2
This Week: 5
Last Week: 10
This Month: 22
Last Month: 83
Total: 286
Agriculture template by kaspersky review