Paskutiniai skelbimai

Svečių knygos įrašai

Selis
Apie Valstybės dieną. Tas kryžius trečioje nuotraukoje pastatytas Adomo ir ...
milda
sveiki , as cia ne apie knyga ieskau aukles darbo ,kiekviena diena , arba ...
Monika
Šimonių miestelyje esu buvusi tik 2 kartus tačiau nustebino jo grožis ir tv...

Vardadieniai


Šiandien: Gytautė, Jeronimas, Sofija, Žymantas
Rytoj: Benigna, Mantas, Mintė, Remigijus

Lankomumas

Nariai : 30
Turinys : 218
Nuorodos : 8
Turinio peržiūrėjimai : 674844

Kas svečiuose?

Mes turime 11 svečius online

Kalba, nepasakyta per atidarymą

Trečiadienis, 30 Sausis 2013 18:15
 
Kažkas provokuoja mane parašyti visuomeninio darbo II tomą. Tegul jau bus.
Pavargau nuo šito projekto. Labai. Bet labiausiai ne nuo darbo. Nors buvo kalnas popierių, kurių aš fiziškai nepernešu. Pradžiai būna koks pusdienis isterijos, kol prisiverčiu juos sutvarkyti. Bet ir ne tai labiausiai nuvargino.

Nepasakyčiau, kad slėpėm apie rašomą projektą, rašiau ir svetainėje, kai kuriems gudresniems ir skambinau, ir prašiau padėti. Deja, tokių beveik neatsirado. Bet, pasibaigus projektui, oi kiek atsirado jaučiančių pareigą patarti (o gal pasityčioti): va čia padaryta ne taip, laminatas tau nelaikys, sienas nubrozdins, krosnį nugriaus, žaliuzes nudraskys, kodėl čia taip padaryta, o galėjo būti kitaip, kodėl darė tas, jei galėjo daryti anas. Kalta, nepasakiau prieš patvirtinant projektą, kad sakykit dabar, arba nutilkit amžiams (taip kunigas sako sutuokdamas). Projektas yra šventas dalykas ir eigoj jo keisti nebegalima. Taip kad, jei jau pratylėjot ruošiant, malonėkit tylėt ir dabar. Aš ir pati matau, kad buvo galima, gal būt vienoj vietoj sutaupyt, kitur geriau įdėt. Bet būkit malonūs, nedraskykit mano pašlijusių nervų po šio projekto.

Ir dar apie bendruomenę. Nemanau, kad tai yra trys kvailiai kaime, kurie turi vežt visą krūvį ir dar tūkstančius priekaištų išklausyt. Mes negaunam iš šalies jokių pinigų nei kurui, nei telefonams, ką gaunam projektams, tą ir išleidžiam. Ir tas ne kurių šimoniečių pasakymas „ o ką bendruomenė tuo ar kitu klausimu padarė“, tai man kaip buliui raudonas skuduras, gal pirma kiekvienas savęs paklauskim, o ką aš padariau. Mes , tie keli kvailiai, mokam mokesčius į bendruomenės kasą, įnešam 2 proc ir, ne kurių nuomone, privalom visą miestelį sutvarkyt, pijokus apskalbt, vagis išgaudyt, išasfaltuot visas gatves, apšviest.

Sugalvojom ekskursiją, parašiau, kad pirmenybė bendruomenės nariams. Ir ką jūs galvojat, mūsų svetainėj baisiai įsižeista, kodėl bendruomenės nariams pirmenybė? Ogi todėl, kad važiuojam už savo suneštus, uždirbtus pinigėlius. Neinat gi pas kaimyną ir nereikalaujat: „privalai mane kažkur nuvežti“, Bet „Būk geras, jei gali, ir mane priimk“.

Gerai, kad mūsų bendruomenė dar turi nemažai pinigėlių, kažkada merginos užsidirbo iš gėlių kilimą nupynusios ir gavo nemažą prizą. Sakyčiau, reiktų pagerbt labiau tuos, kurie dirba, kurie nusipelno, pavyzdžiui darbščias moterytes nuvežt teatran, vyriokus kur nors žiemos ralin. Na, čia, mes, taryba, turėtume apie tai pasvarstyti.

Dar vienas gražus perliukas iš mūsų svetainės „jeigu jau tokie esat, tai padarykit tą ir tą“. Gražiau būt negali. Aš jau pradedu sutikt su viena nuomone, kad mes pirmenybę turim teikt savo bendruomenės narių poreikiams. Juk nereikalaujat ir medžiotojų draugijos, ar ūkininkų sąjungos, kad miestelį tvarkytų. Daug mes leidžiam toj mūsų svetainėj. Virgis dažnai gelbsti nuo baisių keiksmažodžių ir įžeidinėjimų. Mes tikrai pasiliekam teisę ištrinti įžeidžiančius pasisakymus.

Labai noriu, kad prie mūsų veiklos prisidėtų jaunimas. Mano karta gal jau ir nebesupranta jaunimo. Sutinku, pasenau, nukvakau. Bet kai kviečiau jaunimą, ateikit, rašykim jaunimui projektą, neatsirado norinčių. Tai vat ir nepykit, kad mes ir ne visuomet atsižvelgsim į jūsų poreikius, nes mes paprasčiausiai nežinom jų. Remontuojant kultūros namus didžiausia isterija jaunimui buvo, o kada gi šokiai. Niekam nebereikalingas ir remontas, kad tik pasišokt.

Apie talkas. Tik suorganizuok talką, oi kiek susierzinusių. „Gali padaryt pašalpiniai, seniūnija turi labiau rūpintis.“ Ne tame svarbiausia, kad mes per talką padarysim kažką to-o-okio. Svarbiausia, kad susirinksim, pabūsim bendruomenėje, pasidarbuosim kartu, paskui išsivirsim sriubos. Taip ir ugdomas bendruomeniškumas. Ir ką mes didelio galim padaryt, jei nesugebam net į talkas susirinkt, jei ir maži dalykai mums nepavyksta. Žmogus, nematęs kito žmogaus dvi savaites, pradeda nuo jo atprasti. Taip kad reiktų mums dažniau susirinkti. Ai, ką čia apie visą bendruomenę, ir tarybą kartais sunku sušaukti...

Tai aš ir galvoju, jei kažkokiam kvailiui trūko veiklos, ar vertėjo dėl to kurti bendruomenę. Oi, neturiu galvoj nieko konkretaus.

Dabar aš pikta, nes reikėjo ataskaitą parašyt. Ir, tikėsit ar ne, už dyką. Praeis pyktis, ištrinsiu šį straipsnelį ir savo nuoskaudas.

Kai ką supraskit ir kaip jumorą.

Zita

Visuomeninis darbas, II tomas.

 I tomas

 

Komentarai  

 
5. Egidija 2013-02-22 15:59
Šaunuoliai šimoniečiai. Dirbkit ir neklausykit kas ką sako. Niekada niekas visiems nebus geras. Dar kartą šaunuoliai
 
 
4. erke 2013-02-17 01:20
na taip tu daug padarai ,bet tai ka rasai daug kur neteisa kam cia raudoti ,tik savo silpnuma parodai ,nemanai kad tu nemegsti sio darbo ir tie verkslenimai tau visai netinka ,vislas cia siam fronte gerai ,ir nemanau kad tave reikia uzjausti tu gali daigiau ir dar daugiau.......sekmes
 
 
3. Renata 2013-02-09 22:09
Galiu Zitute tave tik užjausti...žinau kad nuo to negeriau,bet vis šis tas :-) O gera niekada visiems nebūsi. Būk stipri ir nesuk galvos dėl niekų ;)
Šaunuoliai, didelį darbą atlikote. (y)
 
 
2. Aušra 2013-01-30 20:05
Pritariu straipsnyje išdėstytoms mintims. Padarytas didelis darbas. O dabar - nėra ko klausytis bambeklių priekaištų ar žvalgytis atgal :) Reik tik gerai pailsėti, o paskui gal vėl gims geros idėjos, atsiras jėgų ir noro jas įgyvendinti!..
 
 
Virginijus
1. Blakis 2013-01-30 18:43
Teisingas rašinėlis, tokie jau mes lapausiai esam :) tik neprovakavau o užklausiau :V
Straipsnelio trint neduosiu, nes tai yra mūsų gyvenimo dalis, istorija, jis tik atspindi realybę.
Labai džiaugiuos kad yra tokių žmonių kaip Zita (y) a kū mes be jos?
 

Jūs neturite teisių komentuoti.

joomla templateinternet security reviews
rugsėjo 30 d., trečiadienis
Live tracking and statistics


41.3%Lithuania Lithuania
39.4%United States United States
6.1%Sweden Sweden
4.7%Australia Australia
1.8%United Kingdom United Kingdom
1.8%Germany Germany
1.4%Russian Federation Russian Federation
1%France France
1%China China
0.3%Latvia Latvia

This Week: 2
Last Week: 12
This Month: 55
Last Month: 105
Total: 289
Agriculture template by kaspersky review