Paskutiniai skelbimai

Svečių knygos įrašai

Selis
Apie Valstybės dieną. Tas kryžius trečioje nuotraukoje pastatytas Adomo ir ...
milda
sveiki , as cia ne apie knyga ieskau aukles darbo ,kiekviena diena , arba ...
Monika
Šimonių miestelyje esu buvusi tik 2 kartus tačiau nustebino jo grožis ir tv...

Vardadieniai


Šiandien: Bylotas, Daiva, Sikstas
Rytoj: Drąsutis, Jogilė, Kajetonas, Klaudija

Lankomumas

Nariai : 30
Turinys : 218
Nuorodos : 8
Turinio peržiūrėjimai : 663691

Kas svečiuose?

Mes turime 13 svečius online

Apie bendruomenę

 

Pradžia buvo tokia...Ne, tai ne pradžia. Pradžia kažkur toli toli, kaimo ištakose, o kas jas dabar prisimins? Netgi istorikai nesutaria, kada pirmąkart paminėti Šimonys. Ką ten Šimonys, juk ir Lietuva gyvavo dar iki tol, kol buvo paminėta. Bet aš norėjau kalbėti apie Šimonių bendruomenę.

Susirinkom 2005 metų sausy (dienos jau neprisimenu, kiek buvo mūsų, taip pat), parašėm „manifestą“, kad kuriam ŠIMONIŲ MIESTELIO BENDRUOMENĘ. Ne, netgi manifestas, ko gero, tada nebuvo parašytas. Jį reikėjo sukurt paskui, kai reikėjo įregistruot bendruomenę, pereit visus biurokratinius barjerus. Brrrr..., nemėgstu visokių įstaigų, tai paskui dažnai pagalvodavau, gal nereikėjo oficialiai registruot, galėjom ir taip, „susimetę“. Nors ne, turbūt reikėjo. Kitaip nebūtų dabar nei šios svetainės (pinigėlius vis tiek reikia sumokėt už vietą), nei, kur pravest 2 %, nei už floristinius „kiliminius“ laimėjimus (2 kartus laimėjom Anykščiuos kilimų konkurse – I ir III vietas). Bet aš vėl ne nuo pradžių. Tai va, kol buvo visi popierėliai sutvarkyti, atėjo 2005 metų balandžio 22 diena – mūsų oficialioji gimimo diena. Bet vėlgi, tai svarstytinas reikalas. Juk vaikelis irgi užregistruojamas gal po mėnesio ar daugiau, o jo gimtadienis vis tiek tas pats. Nieko, istorija sudėlios viską į savo vietas. Buvom energingi, drasūs, su dideliais polėkiais. Susirinkdavo taryba, parašydavom raštą, kad vanduo Šimonyse neskanus, suplanuodavom bendruomeninius renginius. O šiaip ką labai nuveiksi... Visi su savo darbais, su šeimom. Kažką vis tik dirbom, nes Šimonyse žinojo, kad bendruomenė yra. Jei kas negerai – „kur bendruomenė žiūri?!“ Juokauju, viskas gerai. Betgi reiktų skaičius įrašyt. Pradžioj mūsų vadinamoji iniciatyvinė grupė buvo iš 12 asmenų. Įkūrimo dieną - 26 žmonės. Šiandien – 60. Trys iš mūsų oficialiai priimtų šimoniečių jau iškeliavę Anapilin. Nors nežinau, ar reikėtų sakyt, oficialiai ar neoficialiai. Visi mes, kurie gyvenam Šimonyse ir vadinamės kaimynais, žodžiu – bendruomenė. Yra žmonių, kurie ir neparašę pareiškimo, mums labai daug padeda.

Mūsų vienas rimčiausių darbų – laikraštuko „Šimonietis“ įsteigmas ir leidimas. Pradžioj, ačiū aplinkybėms, sėdėjau „kontoroj“ ir be problemų galėjau išspausdint. Paskui atsirado geras žmogus (Žybartas Simonaitis, kilimo nuo Juodžiūnų), padovanojo kopijavimo aparatą. Nabenaujas, bet ištarnavo gal 4 metus. Dabar neturim, bet taryba jau nusprendė pirkti naują. Turim dar šiek tiek pinigėlių.

Ką mes dar veikėm? Blogai, nerašėm metraščio, neturim fotoaparato, mano scenarijai irgi kažkur išbarstyti. Pradėjom organizuot kraštiečių susitikimus. Pirmas – 2006 metais, buvo labai vykęs, antras 2009 metais – taip sau, gal diena netiko. Šiais, 2011 metais, tikiuosi, vėl visiems patiko. Lauksim 2013 metų.

Renginius rengėm kartu su kultūros namais, su seniūnija. Kiekvienais metais pradėjom vesti seniūnijos krepšinio turnyrus. Vis šiokia tokia „duoklė“ jaunimui. Susirenkam per visas šventes, prašom visus, niekada neišvarysim (jei gražiai elgsitės ). Parašydavom mažus projektėlius savivaldybei: tam pačiam krepšinio turnyrui, Joninėms, išvykai, kraštiečių susitikimui.

Pirmoji bendruomenės taryba : Adolfas Žilius, Danutė Gudienė, Albertas Stukas, Daiva Ubonyte, Zita Naciuvienė, Audrius Jankauskas, Saulius Bubinas, Kristina Baseckienė, Loreta Kručienė, Aldona Šukienė, Valerijus Voversys.

2008 metais buvo išrinkta nauja taryba (aš labai norėjau atsistatydint, neišleido ), tik šiek tiek mažesnė : Adolfas Žilius, Danutė Gudienė, Rasa Jankauskienė, Kristina Basecienė, Zita Naciuvienė, Saulius Bubinas, Julius Stukas, Laima Skėrienė, Vidutė Baltakienė. Sunkiausi man buvo metai. Fantazijos kažkur išnyko, energija prapuolė, vadovaut nemokėjau.

2009 metais surinkau bendruomenės narius ir užrakinau, kol neperrinks naujo pirmininko! Taigi naujais tarybos nariais tapo: Adolfas Žilius, Danutė Gudienė, Loreta Kručienė, Albertas Stukas, Kristina Baseckienė, Zita Naciuvienė, Renata Misiūnienė, Vidutė Baltakienė su naujuoju vadu priešaky – Rasa Jankauskiene. „Visais šventaisiais“ prisižadėjom padėt. Pažadėjom, patiešijom...

Nors pirmieji norai turėti savo internetinę svetainę užsimezgė dar būnant man pirmininke, buvom jau vardą ir vietą nusipirkę (ačiū rėmėjams, jų ženklas yra mūsų svetainėje), svetainė sukurta jau vadovaujant Rasai. Gal iš pradžių veikė vangokai, bet dabar tikimės atgaivint. Nauja taryba buvo „užsimetusi“ parašyt didelį projektą, sutvarkyt mokyklos stadioną. Bet kad žemė tai ne mūsų, niekas ir nepalaimino. Nusivylus ir iniciatyva prapuolė.

Kai atsiranda „nauja šluota“, visada pagyvėja darbas, tai nusprendėm vėl atsinaujint, išrinkom paskutinę, dabar gyvuojančią tarybą: vadas –Laima Bubinienė, pavaduotoja – Zita Naciuvienė, sekretorė – Daiva Ubonytė, kiti nariai – Julius Stukas, Kristina Baseckienė, Albertas Stukas, Renata Misiūnienė, Ingrida Radzivonaite, Virginija Rinkevičienė. Sėkmės naujai tarybai!

Zita. Ištrauka iš prisiminimų knygos. (Visuomeninis darbas. I tomas)

Gal būt kitiems iš savo varpinės ir ne taip atrodo. Rašykit.

II tomas

 

 

 

 

Komentarai  

 
Virginijus
1. Blakis 2011-12-01 19:22
Man asmeniškai labai idomu pasiskaityt (+) teisingai parašyta (y)
 

Jūs neturite teisių komentuoti.

joomla templateinternet security reviews
rugpjūčio 06 d., ketvirtadienis
Live tracking and statistics


50%Lithuania Lithuania
33.8%United States United States
3.9%Sweden Sweden
3.5%Australia Australia
3.2%Russian Federation Russian Federation
1.4%Germany Germany
1.4%United Kingdom United Kingdom
1%France France
0.3%Finland Finland
0.3%Netherlands Netherlands

Today: 1
Yesterday: 1
This Week: 5
Last Week: 26
This Month: 12
Last Month: 78
Total: 285
Agriculture template by kaspersky review